KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12745426
nr 1274 5426
Anna Jalpachik
(1954-2013), Ukraina/Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerad. Par, parti schack. Olja på pannå, 27x21,19x24 cm
Anna Kalinitchenko Jalpachik, ukrainsk-svensk bildkonstnär född på Krim 1954, död 2013.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 september 2019
kl 19:38:56
300 kr
600 kr
Anna Jalpachik
Läs mer om Anna Jalpachik